One-piece ferrule construction ensures that the stem and ferrule will not become separated during use. All have 3mm shanks. All have metal ferrules. Maximum operating speed: 25,000rpm. Sold in packages of 12.
| Brand | SUPRA® |
| Abrasive Type | Brass |
| Bristle | Single Row |
| Country of Origin | Mexico |
| Max RPM | 25,000rpm |
| Package Size | Pkg. of 12 |
| Rotary Tool Diameter | 3/4" |
| Shank Size | 3mm |
| Trim Length | 3/16" |
| Wire Type | Crimped |